Vyberte podsekci závodů

Zde se dovíte o nejrůznějších závodech mimo ostatní sekce.

 
 

Týmová bitva 2008 - RaceAbout v ulicích South city


Předposlední závod sezony je za námi. V pondělí 19. ledna dosáhl náš tým s předstihem velkého úspěchu. Ale pěkně popořadě...

Stejně jako minule, i ve městě byla kvalifikace důležitá, s RAC dvojnásobně. V úzkých ulicích není prostor na předjíždění, takže se naši museli hodně snažit. Naštěstí se s jízdou na čas vypořádali skvěle. Poly vyjel pole position o 7 setin před Jetem. Za námi byli KxR, kterým šlo o všechno, takže první sprint sliboval zajímavou podívanou. Šlo zároveň o naše první double v sezoně.

Start prvního sprintu na prvních místech nic nezměnil. Zdálo se sice, že Poly místy brzdí Jeta, ale vždycky mu zase dokázal poodjet. Jet ale měl kvůli tomu problémy s Radkem. Ten se ve třetím kole rozhodl natlačit do mezery, kterou Jet nechal v první zatáčce. Špatně ale odhadl rychlost, odstup a prostor na manévr. Oba jezdci se srazili bočně, Jet ale dokázal zabránit hodinám a pokračoval dál. Radek pak zůstal roztočený daleko vzadu. Jet sice ztratil místo ve prospěch Klouczecha, ale v poslední zatáčce toho samého kola si ji vzal zpátky. Klouczech pak ještě v pátém kole sám chyboval, takže cesta k double v závodě byla volná.

Druhý sprint tak oba naši startovali z půlky pole, zatímco KxR byli po chybách na startu v první řadě. Jet ale vyrazil skvěle, po prvním kole byl už čtvrtý před Jimikem a Polym. V dalším kole si poradil i s Agarashem, Poly ho napodobil o něco později po tom, co na dálnici vzal draftem Jimika, Agarash se mu z cesty odklidil sám chybou v T1. Posledním na dostřel byl Klouczech, se kterým se Jet přetahoval víc než kolo. Na prvním sektoru 5. kola ho pak předjel, Klouczech se ale nevzdával, snažil se získat co nejlepší stopu, došlo ale ke kontaktu a Klouczech skončil po mikro lagu ve svodidlech. Díky tomu šel přes něj i Poly. Cíl tak naši projeli na 2. (Jet) a 3. (Poly) místě.

Na startu dlouhého závodu jsme tak byli náplní do KxR sendviče. Radek za námi, Klouczech před námi. To ale vydrželo jenom do první zatáčky. Příčinou byl Loukota, který měl na druhém místě kolizi s Meginem, která ho poslala do svodidel, od nich se odrazil zpátky před rozjetá RAC, kde ho nabral jeho bratr Jimik. A hned za ním byl už zmíněný sendvič. Do Jimika se zaříznou jako první Klouczech, do něj se zapíchnul Jet, o Jimika se pak ještě zbrzdil Poly. Doslova o milimetry se jako jediný všemu vyhnul Radek. Smůlu si pak vybral i s úroky Jet, když ve vracáku za prvním sektorem otočil Agarashe. A protože se rozhodl na něj počkat, tak už na začátku nabral velkou ztrátu. Po prvním kole tak situace nebyla bůhvíjak dobrá. Poly za Radkem, Jet daleko vzadu. Jet ale dokázal ztrátu rychle stáhnout, ve druhém kole předjel Jimika na svém oblíbeném místě, na prvním mezičase. Pak ale zastihla KxR nevídaná smůla, ve třetím kole server vykopnul Radka. Hned na to se Poly dostal před dobře jedoucího Losa a měl před sebou už jenom Motta. Ten v 5. kole probrzdil do T2 a Poly už si s převzetím vedení nedělal starosti. Jet mezitím znovu potkal Klouczecha. Opět šlo o velmi napínavý souboj, který měl pro změnu jako vítěze Jeta. V 7. kole po Jetově chybě došlo ještě k jednomu prohození pozic, ale jenom na půl kola. Do jedenáctého kola, kdy začaly zastávky v boxech, se nic nezměnilo. Poly zvyšoval náskok ve vedení, Jet stahoval dvojici Lala-Los. A protože Jet za nimi ztrácel, tak se rozhodl zajet na pit jako první. Losa po rychlejším stopu předjel, ten zřejmě opravoval poškození a zdržel se mnohem déle. Polyho zastávka proběhla bez problémů, ty ale měl nečekaně Jet. Podle jeho slov šlo o ztrátu koncentrace. Co se vlastně stalo? Do T1 vjel Jet bez zpomalení, když se soustředil na jezdce, kteří vyjížděli z pitlane a po pozdní reakci tvrdě narazil do bariéry. Pravá strana jeho RAC pak připomínala všechno, jenom ne auto. Překvapivě ale nezajel do boxu, ale rozhodl se zůstat na trati. A rozhodl se správně, na SO4 Reverse totiž mají převahu levotočivé zatáčky, takže poškozená pravá strana se tolik nepodepsala na časech. Během pár kol se tak dotáhl na Motta a v 15. kole už byl druhý. Ztráta na Polyho už ale byla přes 17 sekund, takže zbývající kola byly jenom formalita. Suverénně vyhrál Poly, Jet po prvním kole a famózní jízdě skončil druhý.

Celkový zisk 153 bodů z tohoto večera nám tak zajistil s předstihem vítězství v této sezoně Týmové bitvy! Náskok 175 bodů před KxR je skoro 2x víc, než je možné získat v posledním závodě, offline MRT session! Navíc Kid s Polym už mají svoje časy poslané, takže už čekáme jenom na oficiální potvrzení, které bude někdy po 3. únoru. I tak už ale probíhají soukromé oslavy, které si každý řídí podle sebe.
Poslední, ultra-krátký report s výsledky a fotkami opilých členů týmu... COMING SOON. :)

Výsledky
Výsledky po jednotlivých večerech