Vyberte podsekci závodů

Zde se dovíte o nejrůznějších závodech mimo ostatní sekce.

 
 

Týmová bitva 2008 - Fern Bay RallyX Green


Konec sezony se blíží rychle a třetí zastávkou od konce byla Jamajka.

Kvalifikace na téhle trati je důležitější, než kde jinde. Okruh o délce 600 metrů nedává moc příležitostí k předjetí, nejčastěji po chybě druhého. Naši si s ní poradili dobře, Poly 2., Kid 4.

V první rozjížďce došlo navíc ještě ke Kidovu posunu na 3. místo, protože TonyG, který na něm původně byl, skočil na rošt příliš pozdě. Na prvním a druhém místě okamžitě ujeli Radek s Polym, kteří tak dojeli i do cíle. Kid udržel třetí místo, ale neměl takové tempo jako Sir a Bohemian za ním. Ve třetím kole přišla chyba, Sir šel přes něj, o chvíli později i Bohemian. Kid se snažil mu to oplatit, díky realistickým kolizím v LFS ale dostal hodiny a spadl na 18. místo. Za použití brute force se ale dokázal probít na 11. místo v cíli.

Ve druhé rozjížďce tak byl Poly 8. a Kid 11. na startu.
Závod měl o klidnější průběh; oba naši sice ztratili po jedné pozici, ale do cíle si dokázali polepšit na 6. (Poly), resp. 9. (Kid) místo.

Na start třetí rozjížďky jsme tak obsadili přední místa. Kid 3. a Poly 6.
V prvním kole bylo ale hodně horko. Kid ztratil pozici ve prospěch Reyca a Poly se zapletl do nehody, kde byl doslova za kuželku. Než se znovu rozjel, tak byl až 16. Upozornění soupeřům: Naše skiny jsou sice nejhezčí, ale jejich prohlížení z bezprostřední blízkosti ničí zrak!
Třetí kolo bylo stopkou i pro Kidovo dobré umístění. Dostal se do kolize Reyca s Robem a skončil ve svodidlech. Do dalších bojů se rozjížděl těsně před Polym. Ten se stihl během dvou kol dostat už na 12. místo. Zatímco Kid se ale dokázal dostat na 7. místo, Poly uvíznul ve skupině za Prasaraserem a nakonec bral jenom bod za 15. místo.

Do poslední rozjížďky jsme dostali 5. a 15. místo na startu v pořadí Kid, Poly.
I tentokrát bylo hodně těsno. Kid musel v T1 vystřihnout 360 stupňovou otočku po několika postrčeních, aby se nezastavil před rozjetým polem, Poly proklouznul na 11. místo. Kid jezdil až do 19. kola šestý za Losem a Loukotou. V 19. kole si ale ukousl moc velké sousto z Losa a v T1 skončil ve svodidlech s rozbitým závěsem LP kola. Dojel pak ještě povinná dvě kola, aby byl klasifikovaný na 21. místě.
Poly pak zachraňoval pověst týmu sedmým místem.

Konkurence na nás teď stáhla přes 30 bodů, pořád nám ale zbývá kolem 50 bodů náskoku. Vzhledem k tomu, že poslední závod je hotlap session, tak musíme zvládnout poslední kombo, které se pojede na South City Long reverse buď s VW Scirocco nebo RAC. Toto závisí na vydání nového patche právě s VWS.

Výsledky
Výsledky po jednotlivých večerech