Vyberte podsekci závodů

Zde se dovíte o nejrůznějších závodech mimo ostatní sekce.

Týmová bitva 2008 - Aston Historic

8. prosince se na Astonu jelo naše domácí kombo v Týmové bitvě. Jak jsme dopadli se dozvíte na následujících řádcích.

V kvalifikaci se i přes poměrně silný vítr skvěle zadařilo Polymu, připsal na naše konto další pole position a navíc se jako jediný dostal pod 2:20.
Kid byl na roštu přímo za ním, jako třetí, Miondir, náš třetí jezdec, kvůli nedorozumění do kvalifikace nevyjel, takže na start se postavil jako osmnáctý.

První sprint byl i ve světle boje o titul skvělou diváckou podívanou.
Na čele od první zatáčky bojovali Poly, Kid a Radek, ve druhém kole se na ně dotáhl druhý jezdec KxR Bohemian. Bitva o body mohla začít. A bylo se na co dívat. Nejdřív se Kid dostal přes Radka a Polyho do vedení, hned na to spolu dva posledně jmenovaní začali bojovat o druhé místo. Radek byl úspěšnější a posunul se za Kida. To bylo ve třetím kole. Hned na to se Radek dotáhnul a začal dotírat na Kida. Na jeho jízdu ale nestačil, navíc se na něj dotáhl Poly. Na chvíli se před Radka dostal, ten si ale svoje místo vzal zpátky prakticky hned. Navíc Poly v posledním kole přišel i o místo na bedně ve prospěch Bohemiana.
Po strhujícím závodě tak vítězně projel cílem Kid před Radkem, Bohemianem a Polym. Miondir dojel 14. a získal tak dva důležité body navíc.

Do druhého sprintu se první půlka pole tradičně otáčela. Poly startoval před oběma KxR sedmý, Kid desátý, Mio 14.
Velkou roli v tomto závodě sehrál vítr. Naši se sice rychle dostali dopředu, ale pak nejdřív Kid ztratil ve druhém kole kontrolu nad vozem a za chvíli Poly po souboji vyletěl mimo trať. Až po půlce závodu si naši zvykli na povětrnostní podmínky a začali se prokousávat zpátky.
Kid se dlouho snažil dostat před Bohemiana, což se mu povedlo ve 4. kole, kdy bez váhání využil jeho chyby. Nakonec se dostal až na 6. místo, ale po chybě v posledním kole mu Bohemian vrátil předjetí.
Poly musel stahovat mezeru, která před ním po zmíněné nehodě vznikla. Dlouho se nemohl dostat před M.Pavlíka, ten se ale nakonec eliminoval sám. Po vylagování Lala_CZ a chybě Motta nakonec dojel sedmý.
Miondir to měl o něco těžší. Po startu se dostal mezi Sira a Faraona a po sevření do kleští ztratil kontrolu. Vrátil se 19. Díky vyrovnanosti pole a svojí rychlosti ale neměl problém se dotáhnout. Ve druhém kole ale znovu potkal Faraona chybujícího v šikaně. Nabral časouvou ztrátu, i přes to se ale dokázal dostat na 12. místo, díky chybám ostatních. V posledním kole byl dokonce i 10., pak ho ale doslova odstranil M.Pavlík. Nakonec tedy 12. místo.
Konkurence od KxR dojela na 3. a 5. místě.

Do longu jsme tak startovali v tomto pořadí: Mio 8., Poly 13 a Kid 14.
Kid ale na startu nevydržel to čekání a odstartoval předčasně. Nebyl ale sám, spolu s ním se nemohli dočkat i Loukota a Branislav. Kid narozdíl od nich ale počkal a stůj trest DT nevykonal hned, ale počkal s ním. Ve čtvrtém kole už byl třetí. V devátém kole pak zajel do boxů, aby se zbavil nápisu o trestu z monitoru. O kolo později zajel i na regulérní pit. Vrátil se pátý s 9s ztrátou na čelo. Tu během čtyř kol vynuloval, dostal se před Motta a Polyho. Víc ale nezvládl, protože Reyco najel do pneumatik na cílové rovince a jeho autu se Kid už nevyhnul. O kolo později ho pak při "pouštění" o kolo odstranil z tratě Hobon. V cíli se tak mohl po problémech radovat z 5. místa, i když slovo "radovat se" možná není na místě, vzhledem k tomu, jaký mohl být výsledek nebýt posledních 3 kol.
Poly se hned v prvním kole nechtěně zapletl do kolize na stadionu. Musel ostatní objíždět vnějškem a ztratil několik míst. Stejně jako Kid se ale dostal dopředu. Protože ale nemusel vykonávat trest DT, tak se po zastávce v devátém kole a následných pitech soupeřů v 10. kole se dostal na třetí místo. Ve 12. kole pak šel nekompromisně do vedení. Bohužel o necelá dvě kola později přišla chyba, když vjel na cílovce do pneumatik a propadl se na 5. místo. V 17. kole pak byl Hobonem odstraněn v šikaně z trati. Hobon tak získává titul "CeRT eliminator" a na zbývající závody na něho nasazujeme bodáky na kolech a hřebíky. Polyho umístění v cíli: 4.
Miův závod nebyl o nic méně zajímavý. Do druhého kola se dostal už na 4. místo, bohužel zasáhnul druhý eliminator, M.Pavlík. Mio ve smyku přehřál pneumatky a musel výrazně zpomalit. O pár zatáček pak (i s přispěním Pavlíka) ztratil kontrolu úplně. Naštěstí se nepotkal s bariérou, ale propadl se postupně až na 18. místo. Jakmile ale uchladil gumy, tak na to mohl začít šlapat. A že se mu dařilo! Ještě do boxů dokázal smazat ztrátu na pole a na zastávku zajížděl ze 7. místa! Na trať se pak vrátil na skvělém 8. místě. Pak jej ale předjel Megin, se kterým až do cíle bojoval, bohužel neúspěšně. I tak je ale 9. místo skvělé.
Zvlášť když ani jeden z jezdců KxR nedojel na bodech! Radek Po těžké kolizi s Felixem tak tak dojel do boxů a nakonec skončil poslední, 18. Bohemian hned v pak hned v prvním kole uvařil motor a dojel těsně za body, 16. Tím nám doslova darovali 40 bodů náskok, který, příčtený ke stávajícímu náskoku, dává dohromady téměř 90 bodů! Při třech závodech do konce už tak můžeme vcelku reálně myslet na titul, ale nepředbíhejme.

Další závod je až po novém roce, zatím ale nebyl vylosován kvůli NRG, kteří čekají na Porsche 911 a Nordschleife.