Vyberte podsekci závodů

Zde se dovíte o nejrůznějších závodech mimo ostatní sekce.

Týmová bitva 2008 - shrnutí po dvou třetinách sezony

Začátkem letních prázdnin se rozjela druhá sezona Týmové bitvy. V první CeRT skončil na čtvrtém místě, když většinu sezony měl k dispozici jenom jednoho jezdce. Do druhé sezony jsme vstoupili s posilou v podobě Polyho, takže se zmenšilo riziko nedostatku jezdců na závod. :) Jako domácí závod jsme si vybrali Aston Historic s FXR, na který ale zatím nedošlo. Celkem se přihlásilo 15 týmů, což se rovná patnácti závodům. Do této chvíle se jich odjelo jedenáct, včetně jednoho vytrvalostního závodu, jednoho rallycrossu a jedné driftsession.

První závod (a vůbec všechny prázdninové závody) startovali Kid s Haradem, jelo se s UF1 na AS Club.
V kvalifikaci se dařilo Haradovi, který získal pole position, Kid byl až 16., pole ovšem bylo velmi vyrovnané, 26 z 28 startujících se vešlo do jedné sekundy.
První sprint ovládl Harad stylem start-cíl, Kid se po problémech dostal do cíle 19. Bohužel před druhým sprintem Haradovi padlo připojení, takže Kid do druhého sprintu zaujal jeho pozici a dojel na 8. místě. Harad se zpátky dostal až po druhém sprintu, ale včas na long. V něm se oba jezdci po startu z druhé poloviny pole dokázali prokousat až na 2. (Kid) a 8. (Harad) místo.

Druhý závod se jel s FBM na KY National reverse s layoutem, který už před závodem rozvířil diskuse o jeho regulérnosti, ale k jeho stažení to nakonec nevedlo.
Kvalifikaci opět vyhrál Harad, Kid byl devátý.
Sprint č.1 se stal kořistí Harada, i když pouze o 0,04s před Ghostem, Kid se posunul na 7. místo.
Druhý sprint se víc podařil Kidovi, když ztratil druhé místo až v posledním kole a dojel pátý. Harad po kolizi a hodinách dojel na 15. místě, což mu ale dávalo výhodnou pozici do startu longu.
Tu se mu podařilo zúročit a i přes malé problémy vyhrál. Kidovi se tolik nedařilo, když v boxech utavil spojku a nakonec se musel spokojit s 8. místem.
Po tomto závodě jsme se dostali do čela průběžného pořadí, které jsme drželi až... no nebudu předbíhat. :)Zároveň stojí za zmínku, že po tomto závodě nečekaně odstoupil tým EGT. Místo nich byl zařazen tým APR.

Třetí závod přivítalo South City na nejnovějši variantě Chicane course a jelo se s LX4.
Kvalifikaci, jak je jeho zvykem, znovu ovládl Harad, Kid se zařadil na páté místo.
První sprint se vyvíjel nadějně až do 5. kola, kdy měl Harad kolizi s Ghostem a musel do boxu, propadl se a dojel až 17., Kid udržel 5. místo.
Ve druhém sprintu dojel Kid opět pátý, Harad čtrnáctý, protože tato kombinace příliš míst na předjíždění neumožňuje.
Do longu tak ale Harad mohl startovat zepředu. Rychle se dostal na druhé místo, v době zastávek v boxech se dostal přes Jardu Polmu, tehdy ještě jezdícího za Pernix. Vítězství bylo na dosah, nebýt chybky v posledním kole, třetí místo je ale také úspěch. Kid dojel 16 sekund za ním čtvrtý, když se musel probíjet zezadu a vyhnul se i hromadné kolizi v 10. kole závodu. (LINK)

Čtvrtým podnikem byla už zmíněná driftsession. I přes vyjímečný trénink jízdy bokem a několikanásobně zvýšené spotřebě pneumatik se jako větší Drift kingové ukázali jiní.
Ve třech rozjížďkách jsme se snažili doklouzat pro solidní umístění, na lepší, než Haradovo 7. a Kidovo 8. místo to ale nestačilo.

Pátý závod byl první ze dvou vytrvalostních v této sezoně. Účast byla na endurance velká, 30 vozů na startu mluví za vše. Před závodem došlo ke změně u týmu Pernix, který byl zrušen a jeho jezdci se přesunuli pod křídla mezinárodního týmu XFusion.
Kvalifikaci poprvé nevyhrál Harad ale soupeř od nejbližší konkurence, KxR Radek. Harad byl druhý, v těsném závěsu za ním třetí Kid. Oba jezdci se rozhodli jet bez střídání, což mělo výhodu v tom, že mohli jezdit celou dobu své tempo. Jedinou nevýhodou by byla možná únava z tak dlouhého závodu, která by mohla zaskočit nezkušeného jezdce, ale takové my v týmu nemáme. :)
Start byl letmý za Safety carem. Po vyvěšení zelené vlajky šel okamžitě do čela Kid, ale na studených gumách nedobrzdil do první zatáčky, poškodil auto a propadl se až do třetí desítky.
Haradovi se také nedařilo, spadl chvíli až na sedmé místo, ale rychle se dostal zpátky na páté místo. Po prvních boxech nasadil přímo čertovské tempo a dostal se do vedení, které až do cíle nepustil a s půlminutovým náskokem před Radkem vyhrál. Kid dojel po stíhačce třetí, když mu v posledním (!) kole po chybách a kolizích "uvolnili" cestu hned tři soupeři, Ghost, Jimik a Bohemian.

Šesté kolo závodů se rozjelo na nejrychlejší trati, Westhillu, s formulí FOX.
Před závodem se odhlásili Taxi Riderz, kteří již předtím několikrát chyběli na startu. Jejich místo zabrali borci z BHP.
Poprvé se pak v našich barvách objevil Poly, formulový specialista.
V kvalifikaci byl sice druhý, ale čas měl shodný s prvním. Harad si vyjel čtvrté místo, takže měl na startu pěkný výhled na Polyho zadní křídlo.
První sprint byl Polyho záležitostí. Ve čtvrtém kole se přehnal přes KxR windmouse a už ho před sebe nepustil. Haradovi už se tolik nedařilo, po nepovedeném startu dojel až na 18. místě.
Druhý sprint byl pro tým katastrofální. Harad vylagoval a Poly kvůli větru dvakrát vyletěl mimo traŸ. Ani jeden vůz nakonec nedojel.
A protože Harad nechtěl riskovat timeout i v longu, musel za něj zaskočit Kid. Oba naši tak vyjížděli z konce. Hůř se dařilo Kidovi, který se zapletl do nehody v první zatáčce a musel se vyhrabávat z kačírku. I přes 20 sekund ztráty nakonec dojel devátý. Poly předvedl perfektní jízdu a v cíli se radoval z pátého místa.

Sedmý závod přivedl jezdce z venkova zpátky do města, tentokrát se jelo s XRG na variantě SO Town. Reprezentovali Poly s Kidem.
A Poly vyjel pro tým už čtvrtou pole position. Kidovi se tolik nedařilo, byl až devátý.
V prvním sprintu se Poly držel až do cílové rovinky první, na pásce ho ale o sedm setin předjel Ghost (SDI). Kid zůstal devátý.
Ve druhém sprintu si jezdci díky otáčení roštu jen prohodili pořadí, Kid 2., Poly 9.
Long měl klidný průběh, po boxech se oba jezdci pohybovali kolem pátého místa. V 16. kole bohužel Kidovi zamrznul počítač, což znamenalo konec závodu. Poly udržel akcie týmu nad vodou, dojel pátý. Po tomto závodě jsme se poprvé od druhého kola museli vzdát prvního místa ve prospěch KxR.

Osmý závod přinesl zatím nejzajímavější příběh. Jelo se domácí kombo konkurenčních KxR, kteří si dělali ambice na zvětšení svého náskoku před námi.
Kvalifikace byla kořistí Ghosta, druhý byl Poly, Kid se trápil se silným větrem a byl až osmý.
První sprint dokončil Kid čtvrtý, Poly se propadl na konec první desítky.
Sprint čislo dvě se nesl v podobném duchu, jenom si jezdci prohodili role. Poly druhý, Kid 11.
Long byl nejpovedenější, Kid se rychle dostal do vedení. Sklonit se nakonec musel jenom před Jardou Polmou z XFusion. Poly dojel pátý po startu z předposledního místa.Tým KxR po celý závod provázely problémy, v longu dokonce dojel jenom Windmouse, takže místo stažení náskoku se stal pravý opak. Plány konkurence tak vzaly za své, naopak jsme se dostali zpátky do vedení.
Bohužel jsme zároveň přišli o jednoho soupeře, KxR Miri se rozhodl po tomto večeru dát si od LFS pauzu.

Další závod se jel s RB4 na Blackwoodském ralycrossu, první ze dvou bahenních lázní. Formát večera se od ostatních závodů lišil tím, že se jelo na čtyři stejně dlouhé (krátké) rozjížďky.
Kvalifikaci vyhrál jezdec nově přihlášeného týmu CHS, SimiCZ, Poly byl třetí, Kid pátý. Naši jezdci tak zatím prokazují svoji univerzálnost. Už jenom počkat na d鹟 v LFS... :)
V rozjížďkách se Poly umístil na 5., 5., 2. a 8. místě, Kidovi se nedařilo o nic hůř, když dojel postupně na 6., 2., 4. a 10. pozici.
A bylo to po FBM a endurance s XFR naše třetí vyhrané kolo, kdy jsme se 119 body přerušili vítěznou sérii SDI. Ti skončili o 23 bodů za námi, KxR skončili s 52 body ve středu výsledkové listiny se stejným počtem bodů, jako CHS.
V celkovém pořadí jsme tak odskočili už na 80 bodů před SDI, kteří se po tomto kole poprvé dostali na druhé místo před KxR.

Další na řadě byla tříhodinovka s FZ5 na FE Black, které by se dalo přirovnat ke zkrácené LFS verzi známější Nordschleife.
Poprvé (pro někoho trochu překvapivě) se objevil na startu Jet spolu s Polym. Jet přidal do naší sbírky další pole position, Poly si zabral 5. flek. V závodě Jet ukázal, že mu dlouhá pauza prospívá a bez větších problémů všechny deklasoval, druhý Radek ztratil přes minutu a půl a jenom 4 jezdci skončili ve stejném kole, jako on. Nebyl mezi nimi Poly, který měl problémy a musel do boxů na jednu extra zastávku. Œesté místo se ale taky počítá. :)
Velké problémy měl tým SDI. Ghost doplatil na defekt a Attimu padnul internet. Na 10. místě sice dojel Branislav, ale ten jel mimo body. SDI tak poprvé vyšlo bodově naprázdno a ztratilo pozici ve prospěch KxR.

Zatím poslední závod se jel na Blackwoodu s UFR. Jeli Poly s Kidem.
V kvalifikaci byli oba těsně za sebou na 7. a 8. místě. Jindy dobrá pozice, ale protože KxR obsadili první řadu, tak malé zklamání.
První závod nedopadl dobře. Poly se po kolizi za T1 propadl za první desítku a Kid ho o pár kol po vlastní chybě následoval. Oba pak dojeli opět těsně za sebou, jenom na 9. a 10. pozici.
Druhý závod už ale byl o poznání lepší. Poly ho ovládl z pole position stylem start-cíl, Kid až do posledního kola bojoval s Attim a Faraonem o 4. místo, které nakonec v poslední zatáčce získal.
V longu pak Kid dojel na druhém místě, Poly po problémech po startu nasadil na perfektní stíhačku a dojel těsně za Kidem třetí.
I přes povedený druhý sprint a long se projevila ztráta z prvního sprintu, KxR nás stáhli o dalších 23 bodů, i tak nám ale dál zůstává náskok 45 bodů.

Další závod je naše domácí kombo, ze kterého bude trochu podrobnější report. :)