Vyberte podsekci závodů

Zde se dovíte o nejrůznějších závodech mimo ostatní sekce.

 
 

Vytrvalostní závod na 2 hodiny GTR


Dne 30.6 2005 se uskutečnil zkušební dlouhý závod v S2 (v05.P) na 2h. Jelo se na trati Aston Historic s vozy GTR. Za CeRT nastoupili jezdci Commander, Jet, Nitemare a Ravenak.


Startovní pole. Jak je vidět, CeRT krásně vyrovnaný :)

Závod to byl velmi zajímavý, protoœe nikdo neměl prakticky œádné zkušenosti s volbou strategie do tak dlouhého závodu. Všichni se potýkali s nedostatkem paliva, nebo přehříváním a praskáním pneumatik. Na to doplatil Nitemare kterému pneumatiky odcházely velmi rychle a kdyœ uœ se poněkolikáté opřel do zdi, psychicky to nevydrœel a odstoupil.

Ravenakovi se také moc nedařilo, ale nakonec se mu podařilo závod dokončit a to na 9. pozici. Commander zvolil opravdu promyšlenou taktiku (jet, dokud bude na čem) a skoro mu i vyšla. Sice mu pětkrát praskla guma a několikrát se vyboural (prý kvůli hrajícím si dětem na dvorku), ale přesto se dokázal umístit na 3. místě. Jet zvolil podobnou taktiku a ta mu zdánlivě fungovala. Pneumatika mu sice také dvakrát praskla, ale hodně dlouho si udrœoval s velkým náskokem první místo.
Zhruba v polovině závodu si ale všimnul, œe jeho náskok stahuje Rumiko, ale ne tím œe by byl rychlejší, ale œe jede na méně pitstopů. Proto se Jet rozhodl, œe při další zastávce v boxech natankuje full a obuje nejtvrdší pneu (R4) a dojede do cíle bez dalších zastávek o něco pomaleji. Čekalo ho ale nemilé překvapení, auto bylo těœké, driftovalo a nakonec se Jet vyboural v Astonské vraœedné šikaně s velkým převýšením a svou neopatrností ještě naboural Rumika při návratu na traź. Při dalším pitstopu uœ obul standardní pneu (R3) a dovlekl se nesoustředěný a vyčerpaný do cíle na 2. místě.

 


10 statečných co dokončili závod.. polovina jezdců v průbehu odpadla.

 

  Celkové výsledky Vytrvalostního závodu      
             
  Třída - GTR        
             
  Pořadí   Jméno Tým Auto Celkový čas
             
  1.   Rumiko [tsr.] FZR 2:00:37.59
  2.   Jet CeRT XRR + 1:13.17
  3.   Commander CeRT FZR + 1 LAP
  4.   Agarash poa XRR + 1 LAP
  5.   DoN - FXR + 1 LAP
  6.   Loukota VCz FXR + 1 LAP
  7.   Pablo.CZ poa FXR + 2 LAPS
  8.   WiRuZik - FXR + 2 LAPS
  9.   Ravenak CeRT FXR + 3 LAPS
  10.   00Ja - FZR + 3 LAPS